• sob.. maj 18th, 2024

Portal

Czytaj na naszym portalu

Jakie płytki do małej łazienki?

Byadmin

paź 1, 2021

Wybór płytek do łazienki nie jest prostym zadaniem. Dostępnych mamy wiele różnych rodzaj i modeli . Płytki do łazienki powinni zostać wybrane według kształtu oraz wielkości łazienki, jedne powinny zostać przystosowane na ściany, inne na podłogę. Płytki powinny zostać ułożone w taki sposób, aby optycznie udało się dzięki nim powiększyć pomieszczenie jakim jest łazienka.

Rodzaje płytek łazienkowych

Planując remont bądź wykończenie łazienki można się niejako zagubić w możliwościach rynku i różnorodnej wyboru dostępnego towaru. Z drugiej jednak strony rozwiązania te pozwalają na stworzenie oryginalnych projektów, które dopasować można w niezawodny sposób di praktycznie każdego możliwego pomieszczenia. W tym wypadku warto jest wziąć pod uwagę kilka naprawdę istotnych parametrów, takich jak wielkość płytek, posiadającą kluczowe znaczenie co do ostatecznego efektu wykończenia pomieszczenia.

Jakie płytki do małej łazienki?

Jeśli łazienka jest niewielka a mamy zamiar optyczne ja powiększyć oraz stworzyć wrażenie komfortu i przestrzeni, dobrze jest dowiedzieć się nieco na temat tego, jak w prosty sposób zrobić to za pomocą płytek łazienkowych. Konieczne wydaje się być uwzględnienie kilku istotnych zasad. Płytki do łazienki niewielkich rozmiarów zdecydowanie powinny być jasne, dobrym rozwiązaniem okazać się mogą także chłodne barwy. Stworzą one niejako wrażenie komfortu oraz przestrzeni. Aby ocieplić stworzoną aranżację warto jest pomyśleć okontrastowych dodatkach. W małej ubikacji powinno się unikać płytek posiadających jakiekolwiek wzory, ponieważ mogą one w niekorzystny sposób przytłoczyć naszą łazienkę. Dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się postawienie na w miarę jednolite kolory oraz zagranie poprzez fakturę płytek. Warto również wiedzieć, że naszą łazienkę optycznie powiększyć może odpowiednio dobrane oświetlenie w parze z ułożeniem na ścianach płytek, które odbijają światło. W małej łazience ponadto należy także umieścić płytki, które zasadniczo łatwo będzie wyczyścić. Poleca się tutaj płytki szkliwione posiadające gładką powierzchnię. Złym pomysłem natomiast mogą okazać się nierówne faktury oraz zakamarki, w nich bowiem mogą gromadzić się największe zanieczyszczenia. Mimo iż może wydawać się całkiem inaczej, w małej łazience najlepiej sprawdzą się duże płytki, płytki z połyskiem natomiast dodatkowo rozjaśnią całe pomieszczenie i dodadzą mu głębi. Najlepiej również trzymać się zasady jednolitego koloru na ścianach i jednolitego koloru na podłodze.

Jaka łazienka? Ciemna czy jasna?

Wybierając płytki do nowo urządzanej łazienki w pierwszej kolejności rzecz jasna należy skupić się nad ich kolorystyką. Warto wiedzieć, że jasne płytki mogą dać wrażenie niejakiej przestronności, dlatego zdecydowanie są dobrym wyborem dla nie za dużych wnętrz, a także pomieszczeń znajdujących się na poddaszach, posiadających skośne ściany czy sufity. Dodatkowo jasne kafelki w bardzo dobry sposób komponować się będą z białymi dodatkami oraz białą armaturą. Ciemne płytki najczęściej polecane są do dużych pomieszczeń, posiadających styl nowojorski lub nowoczesny.

Jakie płytki na podłogę do łazienki?

Jeśli zdecydujemy się kontrastowe zestawienie kolorów ścian oraz podłóg w łazience, działania ta z znaczny sposób odmienić mogą charakter nowego wnętrza. Jasne oraz klasyczne podłogi mogą dać wrażenie świeżości oraz czystości. Dodatkowo stanowić mogą dobre uzupełnienie dla jasnych płytek znajdujących się na ścianach łazienki. Dla białych łazienek szczególnie polecane są dodatki w stylu skandynawskim, przykładowo drewniane meble łazienkowe i rośliny. Ciemna podłoga z kolei z całą pewnością jest mocno efektywna, ponadto może dodać wnętrzu nieco nowoczesnego charakteru. Jeśli reszta aranżacji zostanie odpowiednio dobrana, ciemna podłoga w łazience sprawdzić się może zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. Jednak w praktyce ciemne płytki potrzebują częstszego sprzątania. Oczywiście o końcowym efekcie łazienki decyduje jej wykończenie, czyli wszystkie dodatki, jakie mają się w niej znajdować. Charakteru wnętrzu dodać mogą oryginalne wzorki na ścianach, oraz wzorzysta posadzka. Jako alternatywę uznać można grafiki w szklę lub fototapety.