• pon.. cze 17th, 2024

Portal

Czytaj na naszym portalu

Od kiedy używać nosidła dla dziecka

Byadmin

paź 13, 2021

Gdy nasze dziecko z dnia na dzień staje się coraz większe i na naszych oczach nabywa nowych umiejętności, takich jak przewracanie się, podnoszenie główki albo nawet siadanie. W takim momentach zaczynamy się zastanawiać nad tym, od kiedy używać nosidła dla dziecka? Co prawda zdania w tej kwestii są podzielone ale zależą też od indywidualnego rozwoju twojego dziecka. W końcu każdy maluch rozwija się według własnych możliwości i jedne dzieci osiągają pewne umiejętności wcześniej a inne trochę później. Warto dlatego też odpowiedzieć sobie na jakim etapie rozwoju nasze dziecko jest w stanie prawidłowo funkcjonować w nosidełku. Dzisiaj omówimy sobie to zagadnienie.

Wiek dziecka a nosidełka

Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jakie umiejętności powinno posiadać nasze dziecko, żeby móc przybrać odpowiednią postawę w trakcie noszenia w ten sposób. Przede wszystkim musi ono stabilnie trzymać główkę w pozycji pionowej. Dlaczego? W trakcie noszenia w ten sposób nasze dziecko może swobodnie obserwować nasza twarz jak i otaczającą nas przestrzeń w zależności czy jest ułożony twarzą do nas czy opiera się o nasze ciało plecakami. Jego kręgosłup musi zostać już na tle ukształtowany, by móc wytrzymać w tej pozycji a jednocześnie nie stanowić zagrożenia uszkodzenia kręgów szyjnych. Warto jednak pamiętać, że samo podnoszenie główki przez dziecko jeszcze nie uprawnia do prawidłowego ułożenia dziecka w nosidełku. Nosidełka można zakupić w sklepie internetowym https://doux-doux.pl/pl/
Warto także pamiętać, że najlepiej, żeby nasze dziecko przed przynajmniej dłuższym noszeniem w nosidełku zdobyło umiejętność samodzielnego siedzenia. Wówczas mamy pewność, że kręgosłup maluszka jest już wystarczająco silny, żeby utrzymać dziecko w tej właśnie postawie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w trakcie pobytu dziecka w nosidełku przybiera ono bardzo podobna postawę i wówczas nieprzygotowany na takie obciążenie kręgosłup może nie utrzymać prawidłowej postawy niemowlaka. Dlatego też warto poczekać z pieszymi wędrówkami w nosidełku z naszym dzieckiem właśnie do momentu, aż maleństwo zacznie samodzielnie siadać i coraz dłużej przebywa w tej pozycji.

Nosidełka – bardzo pomocne na co dzień

Warto również określić w jakim wieku większość dzieci osiąga tego rodzaju kompetencje? Większość maluchów potrafi samodzielnie trzymać główkę oraz zaczyna siadać około wieku sześciu miesięcy. Dlatego też odpowiednim wiekiem maluszka na tego rodzaju wycieczki jest czas, kiedy nasze dziecko kończy siedem albo osiem miesięcy. Wówczas nasze maleństwo jest już całkiem spore, z łatwością obserwuje otoczenie, a także jest już na tyle silne i potrafi kontrolować Swoje ciało, by czerpać z tego rodzaju spacerów przyjemność. Warto jednak obserwować możliwości naszego dziecka. Warto także rozpocząć przygodę z nosidełkiem od krótkich spacerów i z czasem powoli się wydłużać dystanse, dzięki którym z czasem będziemy mogli zdecydować się na wyprawę nad może czy w góry. Wówczas zarówno nasze kręgosłupy, jak i ciało naszego maleństwa z pewnością nie będzie nosiło konsekwencji nieprawidłowego ustawienia kręgosłupa czy też wymuszenia określonej postawy. Dzięki temu na pewno zarówno rodzice jak i milusińscy będą mogli się cieszyć z wyczerpującej wyprawy. W końcu komfort obu stron jest przecież najważniejszy.
Pamiętajmy również, że ważnym aspektem noszenia dziecka w nosidełku oraz zdecydowania od kiedy używać nosidła dla dziecka zależy od wybieranego przez nas modelu. Żeby odpowiednio wybrać model Warto zwrócić uwagę na takie sprawy jak dodatkowe wsparcie dla główki naszego dziecka, które z czasem może zostać odpięte, a także regulacje przy rączkach i nóżkach niemowlaka. To pozwoli nam nie tylko dłużej korzystać z nosidełka, ale również odpowiednio dopasować nosidełko do wymiarów maluszka. W ten sposób stabilizujemy ciało dziecka, żeby maluszek nie obsuwał się w trakcie noszenia, ponieważ może mieć to zły wpływ na postawę dziecka także jego wygodę. Oczywiście warto także pomyśleć o regulacji pasów dla rodzica, w końcu nasza wygoda też jest bardzo ważna ponieważ obolały rodzic nie będzie mógł się dobrze zająć maluszkiem. Polecamy Nosidło ergonomiczne dla dziecka  w każdym wieku
Jak widać Zanim zdecydujemy się na pierwsze nosidełko dla naszego dziecka, to będzie ono musiało osiągnąć kolejne etapy rozwoju. Nie trzeba się jednak tym martwić, ponieważ w ten sposób mamy więcej czasu na zakup.

Related Post