• wt.. lip 16th, 2024

Portal

Czytaj na naszym portalu

Palety są podstawą Twojego biznesu, niezależnie od tego czy wysyłasz czy magazynujesz.

Byadmin

gru 23, 2021

Zużyte palety mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa, a także mogą powodować uszkodzenia towarów. Dobrą wiadomością jest to, że można zmontować DIY palety w mniej niż godzinę z dostaw z lokalnego sklepu domu poprawy.

W tej branży, jednym ze sposobów, aby uczynić swoją firmę paletową bardziej konkurencyjną jest innowacyjny sposób produkcji. Zaawansowana technologia ma duży wpływ na dzisiejszą produkcję palet. Wynalezienie i wykorzystanie wysokiej klasy maszyn do jej produkcji ułatwiło właścicielom palet produkcję ich towarów.

Innowacje w produkcji palet euro sprawiły, że właściciele palet stworzyli produkty, które dobrze odpowiadają ich potrzebom. Nie chodzi tylko o wygląd, ale również o jakość produktu końcowego, która jest najważniejsza. Możliwe jest produkowanie wysokiej jakości towarów z drewna z recyklingu przy użyciu nowych technologii stosowanych w procesie produkcji europalet.

Drewno z recyklingu może być odpowiedzią na wyzwania ekonomiczne, przed którymi stoją małe i średnie firmy, które muszą produkować wyroby drewniane. Ten rodzaj drewna ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to idealna opcja do produkcji palet euro. Są one przyjazne dla środowiska, łatwe do pozyskania, tańsze niż inne rodzaje i łatwe w obróbce, między innymi. Są to niektóre z jego zalet w stosunku do nowego drewna, które sprawiają, że nadaje się do różnych produktów, jak również czyni go jeszcze bardziej popularnym niż wcześniej.

Ten rodzaj drewna może być stosowany w produkcji palet euro, ponieważ są one trwałe i wystarczająco mocne, aby przenosić znaczne ilości materiałów i produktów na długich dystansach bez trwałego uszkodzenia.

Wielu producentów palet w Chinach koncentruje się obecnie na rynku europejskim.

Jakość drewna w europaletach jest bardzo wysoka, a ich rozmiar i kształt są podobne do palet amerykańskich.

Główną różnicą między paletą europejską a paletą amerykańską jest to, że palety europejskie są nieco mniejsze niż palety amerykańskie, dlatego ich standardowy rozmiar to 68x122mm, a nie 76x144mm, jak w przypadku standardowych palet amerykańskich (UPS/FedEx). Mniejszy rozmiar oznacza mniejszą ładowność, ale także ułatwia przenoszenie ich podczas przenoszenia towarów w magazynach lub załadunku na ciężarówki we własnym zakładzie.

Palety euro mają jednak jedną poważną wadę: Nie posiadają one otworów na pazury wózków widłowych. Jeśli planujesz używać europalet do transportu produktów z magazynu do ciężarówki lub z ciężarówki do innej ciężarówki w celu dystrybucji, będziesz potrzebował plastikowych płóz lub okuć, które umożliwią wózkom widłowym przemieszczanie europalet bez powodowania uszkodzeń produktów lub podłogi.

Historia palet

Istnieją dowody na istnienie drewnianych palet, które sięgają czasów starożytnego Rzymu. Drewniany blok znaleziony w Turcji był zapisany słowami “palletis et columna”, co tłumaczy się na “paleta” i “kolumna”. Ten drewniany klocek został znaleziony wśród innych drewnianych klocków, które były używane do oznaczania liczb podatkowych na skrzyniach ładunkowych. Drewniane palety zostały również udokumentowane w średniowieczu w Europie, kiedy zaczęły być używane jako środek transportu ciężkich materiałów kamiennych, takich jak bloki marmuru, na place budowy. Pierwsza znana wzmianka o paletach używanych w Ameryce pochodzi z 1797 roku, kiedy to niektórzy biznesmeni próbowali używać drewnianych palet do przenoszenia towarów z jednego miejsca do drugiego.

Shanghai Gangdong Europallets Co, Ltd jest profesjonalnym producentem palet drewnianych, palet plastikowych i palet metalowych.Shanghai Gangdong Europallets Co, Ltd jest profesjonalnym producentem palet drewnianych, palet plastikowych i palet metalowych.

W sumie posiadają ponad 6 profesjonalnych linii produkcyjnych do produkcji palet plastikowych i drewnianych. Mają ponad 300 pracowników, a każdy z nich jest pracownikiem wielce wybitnym.

Palety są produkowane z wyselekcjonowanego drewna i są sprawdzane testem C-N-R, aby zapewnić, że przekraczają wymagania określone w normach europejskich EN1418. Używane drewno jest gatunku FAS, posiada certyfikat PEFC i jest produkowane w sposób przyjazny dla środowiska.