• pon.. kwi 15th, 2024

Portal

Czytaj na naszym portalu

Implanty zębów – jak przygotować się do zabiegu, jak przebiega wstawianie implantów i ile to kosztuje?

Byadmin

wrz 20, 2021

Brak pojedynczych zębów jest przyczyną wycofania społecznego, niskiego poczucia własnej wartości a także stan taki niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie całego aparatu mowy. Większe braki w uzębieniu powodują dysfunkcje zdrowotne – utrudnione rozdrabnianie pokarmów sprawia, że cierpi na tym nasz układ pokarmowy. Wstawienie implantów jest więc nie tylko podyktowane chęcią podniesienia pewności siebie, ale też są przejawem dbania o swoje zdrowie. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak wygląda wstawienie implantów, na co powinieneś się przygotować i jaki jest koszt takiego zabiegu!

Implanty zębów – jak się przygotować?

Bez względu na to, czy masz 20, 30, 40 czy 50 lat, wstawienie implantów będzie niezwykle racjonalną i dobrą decyzją. Zanim jednak podejdziesz do zabiegu i udasz się do stomatologa lub dentysty, powinieneś odpowiednio przygotować się do zabiegu. W tym celu:
udaj się na wizytę do dentysty i skonsultuj wstawienie implantów
niezbędne będzie wyleczenie wszystkich zębów, w tym, jeśli to konieczne leczenie kanałowe, ekstrakcja zepsutych ósemek i innych zębów, a także zdjęcie kamienia i niekiedy wybielenie zębów
przed leczeniem ubytków i wstawieniem implantów konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG, które pokazuje w bardzo dokładny sposób, jak wygląda zgryz pacjenta
niezbędne będzie wykonanie stożkowej tomografii komputerowej, czyli CBCT, to badanie pokaże dentyście, jaka jest szerokość i wysokość stożka zębowego
możliwe jest przeprowadzenie rekonstrukcji tkanki kostnej, ale nie we wszystkich przypadkach
należy podczas konsultacji lub po podjętym leczeniu wypełnić formularz, który obejmuje tak istotne kwestie jak:
1.Przyjmowanie leków.
2.Choroby serca i choroby układu krwionośnego.
3.Choroby krwi, takie jak hemofilia.
4.W wywiadzie trzeba podać informacje odnośnie odporności organizmu, a także czy jest się zarażonym wirusem HIV.

Zabieg chirurgiczny wstawienia implantów – nie taki straszny, jak myślisz!

Wiele osób, które decydują się na wstawienie implantów, denerwuje się tym, że będzie to zabieg długi i bolesny. Pieczołowite przygotowania do implantacji, szereg badań, w tym także nie wspomniane badania krwi (morfologia ogólna, oraz badania krwi obrazujące liczbę przeciwciał lub badanie krwi z oznaczeniem współczynnika, który wskazywałby na ogólnoustrojowe zakażenie lub infekcję) to wstęp do niezwykle szybkiego zabiegu implantacji. Sam zabieg trwa mniej więcej 30 min, jeśli wstawiany jest pojedynczy ząb! Gdy implantów jest więcej zabieg w gabinecie dentystycznym może przeciągnąć się do 3-4 godzin.
UWAGA: W dniu zabiegu musisz być zdrowy, nie możesz być przeziębiony, ani tym bardziej poważnie chory. Jeśli czujesz się niedysponowany, przełóż zabieg implantacji, aby oszczędzić sobie powikłań po zabiegu!
Niekiedy lekarz może prewencyjnie przepisać antybiotyk, podobnie jak przed ekstrakcją. Wstawianiem implantów zajmuje się chirurg implantolog. Zabieg implantacji polega dokładnie na:
1.Używając specjalistycznego wiertła, łoża kostnego zostaje wprowadzony wcześniej przygotowany implant.
2.Następuję zszycie tkanek miękkich.
3.Implant po zszyciu nie jest widoczny – pokrywa go śluzówka.
4,Często zakłada się pacjentom śruby gojące.

Jak wygląda integracja implantu z kością i jak wygląda dalsza opieka chirurgiczna?

Umocowanie implantu następuje po pewnym czasie od wszczepienia go – sam proces osteointegracji następuje już w chwilę po wszczepieniu implantów lub pojedynczego implantu. W dalszych dniach może okazać się, że implant jest doskonale zintegrowany, wówczas zaleca się, aby nastąpiło szybkie obciążenie implantu, czyli wykonanie pracy protetycznej przy nim. W momencie słabego zespolenia, decyzję odkłada się do czasu całkowitego wygojenia ran i dopiero wtedy chirurg może przystąpić do wykonania działań protetycznych. Ostatnim etapem jest odsłonięcie implantu, nacięcie dziąsła nad implantem a następnie wymiana śruby zamykającej na śrubę gojącą. Tak jak było to już powiedziane powyżej, jeśli pacjentowi od razu, podczas zabiegu implantacji wprowadzona została śruba gojąca, etap ten dotyczący wymiany śrub pomijamy.

Ile kosztuje zabieg implantacji i czy w ogóle warto się na na niego zdecydować?

Zabieg wstawienia implantów, tak jak to na wstępie było powiedziane daje korzyści zdrowotne oraz zdecydowanie wpływa na pozytywny obraz siebie pacjenta. Na implanty zębów powinniśmy się zdecydować zawsze wtedy, gdy mamy nieduże braki w uzębieniu. Natomiast dla osób, które nie posiadają wielu zębów i są już w podeszłym wieku, a co za tym idzie borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi, lepsze będą różnego rodzaju nowoczesne protezy lub inne rozwiązania chirurgiczne czy protetyczne. Cena zabiegu nie należy do najtańszych i jest adekwatna do ilości implantów, które chcemy wstawić. Korzyści jednak wynikające z faktu wstawienia implantów są warte każdych pieniędzy, ponieważ w bardzo znaczący sposób poprawiają jakość życia pacjentów. Gdzie można zdecydować się na zabieg implantów? Polecamy gabinet dentystyczny w Krakowie

Ul. Tatarska 5, 30-103 Kraków
tel. +48 782 270 407
tel. 12 427 04 07
e-mail: [email protected]
https://zdrowyzab.pl/